a

HSK 2023 Yılı Yaz Kararnamesini açıkladı

17 Temmuz 2023 tarihi itibari ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından HSK Yaz Kararnamesi tamamlanarak karara bağlanmıştır. İşte konuya ilişkin detaylar…

HSK 2023 Yılı Yaz Kararnamesi

17 Temmuz 2023 tarihi itibari ile yaz kararnamesi açıklandı.

HSK’nın resmi sitesinde yapılan açıklamalar doğrultusunda;

Kararname sonrası adli ve idari yargıda boş kalan kadrolara kura kararnamesi ile atamalar yapılacaktır. Eşi aday olan meslektaşlarımızın eş durumuna bağlı atamaları kura kararnamesinden sonra yapılacaktır.

Meslektaşlarımızın ayrıca fiziki dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. (Görev mahallinde bulunmayanların bulundukları yerlerdeki adliyeler aracılığıyla mutlaka UYAP üzerinden göndermeleri gerekmektedir.)

Meslektaşlarımızın yeniden inceleme talepleri Kararname Bürosuna ulaştıktan sonra, atanma talep formlarının ulaştığına ilişkin bilgi, ilgililere 24 saat içinde formda bildirdikleri telefon numaralarına mesaj yoluyla bildirilecektir.

Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşlarımızın, yeniden inceleme hakları bulunmamaktadır.

Meslektaşlarımızın müstemir yetki taleplerinin alınmasına ilişkin ilan, kararnamenin yeniden inceleme talepleri sonuçlandıktan sonra ayrıca yapılacaktır.

Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

HSK 2023 yılı Adli ve İdari Yargı kararnamelerine ilişkin duyuru için buraya tıklayınız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur toplu sözleşme görüşmeleri ne zaman yapılacak?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.