a

Memur toplu sözleşme görüşmeleri ne zaman yapılacak?

4688 sayılı kanunda memur toplu sözleşme görüşmelerinin ne zaman ve nasıl yapılacağı düzenlenmiştir.  4688 sayılı kanunun 31.maddesine göre toplu sözleşme görüşmeleri son rakamı tek olan yıllarda yapılmaktadır. 2024 ve 2025 yıllarını kapsayacak olan 7.dönem toplu sözleşme görüşmeleri 2023 yılında gerçekleştirilecektir. İşte detaylar…

Memur toplu sözleşme görüşmeleri ne zaman yapılacak?

Toplu sözleşme görüşmeleri 4688 sayılı kanunun 31.maddesine göre Ağustos ayının ilk iş günü kamu işveren heyeti başkanınca belirlenen ve kamu görevlileri sendikaları heyetine dahil konfederasyonlara görüşmelerin başlamasından en az 1 hafta önce bildirilen yerde başlanır.

Memur toplu sözleşme görüşmeleri ne zaman tamamlanır?

Ağustos ayının ilk günü yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinin en geç Ağustos ayının son iş günü tamamlanır. Hafta sonu, tatil günleri hariç olmak üzere resmi tatil günlerine denk günler için toplu sözleşme görüşmelerine ara verilir.

Toplu sözleşme görüşmelerinin sonunda kamu personelinin geneline yönelik haklara ilişkin bölüm ile her hizmet koluna özgü mali ve sosyal haklara ilişkin bölümlerden ve tek metinden oluşan toplu sözleşme tutanağı imzalanır.

Toplu sözleşme metinleri Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girer.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

En düşük memur maaşı işçi maaşının 5 bin TL gerisinde kaldı!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.