a

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu işvereninden 1650 TL alacağımız var

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haber-Türk kanalında Türkiyenin Nabzı programına katıldı. Programda 7.Dönem Toplu Sözleşme gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Yalçın: Kamu işvereninden 1650 TL alacağımız var ifadelerini kullandı. İşte detaylar…

1650 TL alacağımız var

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haber-Türk kanalında Türkiyenin Nabzı programına katıldı. Programda Genel Başkan Ali Yalçın; “Sayın Cumhurbaşkanımızın en düşük memur maaşı 22 bin TL olacak sözü var. Dolayısıyla bu vaadi ifade ederek bu vaad yerine gelmedi dedik. Onlar hayır 22 bine çıkardık dediler.” ifadelerini kullandı.

Mesleğe yeni başlamış, hizmetli, bekar

Genel Başkan Ali Yalçın, “Şimdi bizim verdiğimiz rakam ile Strateji Başkanlığının yayınladığı tablo. Burada en düşük maaş aynen sizin verdiğiniz rakamlar niye çünkü ortada bir gerçek var. O da şu; en düşük memur maaşı derken hizmetli maaşı ve bekar, mesleğe yeni başlamış hizmetli bekar maaşı ifade edilir. Ama burada evli, eşi çalışmayan, eş yardımı alan, çocuk yardımı alan kişi üzerinden hesaplandığı için 22 bin TL olarak ifade ediliyor. Onun için bu rakam ifade edildikten sonra bu rakam böyle değil diye bizim ifadelerimizin yanında bize herkes bordrosunu atmaya başladı. Aynen sizin yansıttığınız ve Strateji Başkanlığının yayınladığı gibi bu aslında 20 bin 350 TL. Onun için bizim bin 650 TL bizim memurlar olarak alacağımız var.” ifadelerini kullandı.

Alacağımız var

Ali Yalçın; “Toplu sözleşmeye başlarken bin 650 TL’lik önce söz yerine getirilsin. Memurlara bin 650 TL’yi seyyanen mi yüzdelik mi nasılsa oturup konuşalım.” ifadelerini kullandı.

İşte konuya ilişkin konuşmalar…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimleri Kura Töreni düzenlendi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.