a

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kira yardımı talep etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haber-Türk kanalında Türkiyenin Nabzı programına katıldı. Programda memurlara kira yardımı talep etti. İşte detaylar…

Kira yardımı talep etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haber-Türk kanalında Türkiyenin Nabzı programına katıldı. Sunucu Kemal Öztürk’ün 7650 TL kira yardımı istiyorsunuz demesi üzerine Ali Yalçın; “Sayın Bakanlar, Hükümet üyeleri bu süreçte memurun durumunu, dar gelirlinin durumunu, sabit gelirlinin durumunu görerek kendilerine gelen talepleri de dikkate alarak böyle bir cümle kurdular. Kira yardımı konusunda. Onun için biz de diyoruz ki burada 7650 TL kira yardımının devreye girmesi gerekiyor ya da lojman yapacaksınız. Lojman yapmanız gecikecekse…” dedi.

Bayramlarda ikramiye talebi

Sunucu Kemal Öztürk; Memur maaşına ek olarak kira yardımı istiyorsunuz. Bayramlarda 4850 TL ikramiye verilmesini istiyorsunuz diyerek talebi sordu. Ali Yalçın: “Çünkü bayramlarda ikramiye almayan bir memur kaldı. Emekliler alıyor. Diğerleri alıyor. Bir tek biz alamıyoruz. Onun için memurlar bayram ikramiyesi alabilmeli diye özellikle bayram ikramiyesi istedik. Uzun süredir istiyoruz. Biz emekliler için de memurlar için de yıllardır bayram ikramiyesini ifade ediyorduk. Emekliler için bayram ikramiyesi verildiğinde sevindik niye en azından belli bir kitle daha talebine kavuşmuş oldu.

Geri kalan memurlar kaldı. Memurlar için de bayram ikramiyesini ısrarla ve özenle istiyoruz. Bu olması gereken bir adım diye düşünüyoruz.” diye belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu işvereninden 1650 TL alacağımız var

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.