a

BASK: Memur ve aileleri görmezden gelinmemeli

BASK, kamu işçilerine verilen ilave ikramiyenin memurlara verilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

BASK, kamu işçilerine verilen ilave ikramiyenin memurlara verilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce 25 başvuru yaptığını bildiren BASK bu kez de ikramiye mektubu yazarak konuyu gündeme getirdi.

Memur ve aileleri görmezden gelinmemeli

BASK Genel Başkanı Alper Öğretici “Memur ve aileleri görmezden gelinmemeli ve ikramiye talepleri dikkate alınmamalı” dedi ve BASK kamu işçilerinde olduğu gibi memurlara ilave ikramiye verilmesi için bir kez daha başvuruda bulundu.

Kamu işçileri 1956 yılından beri tediye alıyor

BASK Genel Başkanı Alper Öğretici memurların yasal hakları olmasına karşılık ikramiye ödenmediğini belirtirken kamuda çalışan işçilere 1956 yılından beri 6772 sayılı ysaa uyarınca her yıl yarım aylıkları tutarında 4 adet ilave tediye ödendiğini ifade etti. Ayrıca toplu iş sözleşmeleri uyarınca da işçiler yılda iki kez birer aylıkları tutarında iki ikramiye ile vergi dilimi kayıplarını karşılayabilmek için ayrıca denge ödeneği de ödendiğini söyledi.

25 kez başvuru yapıldı

Alper Öğretici siyasi partilerle, TBMM grup başkanvekilleri ile defalarca görüştüklerini, taleplerini defalarca ilettiğini, bugüne kadar cevap alamadıklarını dile getirdi.

Kaynak: Milli Gazete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Seçimde görevli memurların ücreti Halkbank’tan nasıl çekilir?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.