a
  • Kamusalalan.com
  • Memurlar
  • Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için ödeme ekranları açıldı!

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için ödeme ekranları açıldı!

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları 19 Ağustos 2023 günü yapılacak. Sınav ücretlerinin ödeme ekranı açıldı. İşte detaylar…

Adalet Bakanlığı duyurdu

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarına ilişkin 18/05/2023 tarihinde yapılan ilk duyuru ile sonraki tarihlerde yapılan ek duyurularda sınav ücretinin adaylar tarafından yatırılmasını takiben Milli Eğitim Bakanlığı sitesi üzerinden sınav başvuru işleminin yapılacağı hususu belirtilmiştir.

Sınava girecek adaylar ödemeyi https://odeme.meb.gov.tr linki üzerinden yapıp sınav müracaatını yapmak için https://basvuru.meb.gov.tr linki üzerinden başvuru yapacakları sınav yönünden seçim yaparak e-devlet üzerinden kimlik doğrulamasını yaparak giriş yapılmasını müteakip açılan ekranda sayfanın sağında ve solunda bulunan oklar ile kaydırma yaparak başvuru yapılacak sınavı seçmek sureti ile başvuru işlemlerini tamamlayacaktır.

Teşekkürler Başvurunuz kaydedilmiştir

Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra “Teşekkürler Başvurunuz başarılı bir şekilde kaydedilmiştir.” mesajını içerir ekranın görüntülenmesi ile başvuru işlemleri sona ermiş olacaktır.

23 Temmuz 2023 tarihinde saat 23:59 itibari ile ödeme ve başvuru ekranları kapanacaktır. Adayların bu tarih ve saatten önce işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Konuya ilişkin diğer detaylı bilgilere Adalet Bakanlığı resmi sitesi üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sınava girecek adaylara başarılar dileriz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adli tatil nedir? Katip ve Mübaşir adli tatilden faydalanır mı?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.