a

Adli tatil nedir? Katip ve Mübaşir adli tatilden faydalanır mı?

Adli tatil ne zaman? Katip ve mübaşir adli tatilden faydalanır mı? Adli tatil nedir? sorularının cevabı yazımızda. İşte detaylar...

Adli tatil yargıda toplu izin anlamına gelir. Peki Adli tatil ne zaman? Katip ve mübaşir adli tatilden faydalanır mı? Adli tatil nedir? sorularının cevabı yazımızda. İşte detaylar…

Adli tatil nedir?

Adli tatil yargıda toplu izin anlamına gelir. Adli tatil yılda bir kere olmak üzere 20 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında dinlenme dönemidir. Adli tatilden Hakim ve Savcılar faydalanabilir. Bu süre içerisinde Avukatlar da kendilerine ve ailelerine vakit ayırarak tatil ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Adliye personeli olan Katip ve Mübaşirler ise adli tatilden tam manada faydalanamasa da; bu süreç içerisinde yıllık izin haklarını kullanabilir.

Adli tatil ne zaman başlar?

Adli tatil her yıl 20 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasındadır.

Adli tatil ne zaman biter?

Adli tatilin son günü 31 Ağustos’tur, 1 Eylül itibari ile yeni adli yıl başlar.

Katip ve mübaşirler adli tatilden faydalanır mı?

Adliye personeli olan Katip ve Mübaşirler adli tatilden tam manada faydalanamasa da; bu süreç içerisinde yıllık izin haklarını kullanabilir.

Adli tatil nedir? Katip ve Mübaşir adli tatilden faydalanır mı? başlıklı yazımızı okudunuz. Sorularınız var ise yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur maaşı ne kadar değer kaybetti?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.