a

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav ücreti ne kadar?

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları 19 Ağustos 2023 günü yapılacak. Sınav ücretlerinin ödeme ekranı açıldı. Peki sınav ücreti ne kadar? İşte detaylar…

Adalet Bakanlığı duyurdu

Adalet Bakanlığı resmi sitesi üzerinden duyurdu. İşte Bakanlığın o açıklaması; 19/08/2023 tarihinde yapılacak olan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile ilgili olarak tahsilat ekranında yaşanan aksaklık giderilmiş olup, sınav ücretlerine ilişkin tahsilata başlanmıştır.

Adayların, Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde 17.07.2023 yapılan ilandan, sınav başvurularının değerlendirilmesine ilişkin sonuç sorgulayarak, başvurularının kabul edilmiş olması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://odeme.meb.gov.tr adresinden Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının her biri yönünden 470 TL tutarındaki sınav ücretini ilgili sınavı seçerek yatırmaları gerekmektedir.

Sınav ücretleri ne kadar?

Sınav başvuruları kabul edilen adaylardan her iki sınava da girecek olanların Görevde Yükselme Sınavı için 470 TL, Unvan Değişikliği Sınavı için 470 TL olmak üzere toplam 940 TL’lik ödemeyi ilgili sınavları seçerek ayrı ayrı yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların 17.07.2023 tarihli başvuruların değerlendirilmesine ilişkin ilandan başvuru durumlarını sorgulayarak http://odeme.meb.gov.tr adresli tahsilat sistemi üzerinden ilgili sınavı seçmek suretiyle sınav ücreti ödemelerini 23.07.2023 Pazar günü saat 23.59’a kadar yapmaları hususu bildirilmiştir.

Konuya ilişkin detaylı bilgilere Adalet Bakanlığı resmi sitesi üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için ödeme ekranları açıldı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.