a

Memurlara verilecek seyyanen zamdan Hakim Savcılar yararlanabilecek mi?

Memurlara verilecek seyyanen zamdan Hakim Savcılar yararlanabilecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu! İşte detaylar...

Memurlara verilecek seyyanen zamdan Hakim Savcılar yararlanabilecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından açıkladı.  İşte konuya ilişkin detaylar…

Hakim Savcılar yararlanabilecek mi?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; “08.07.2023 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen 2-1264 Esas numaralı Kanun Teklifi kapsamında memurlara verilmesi öngörülen seyyanen zamdan hakim ve savcıların yararlanamayacağı yönünde yapılan değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Tunç,  “Hakim ve savcıların aylıklarının hesaplanmasında 2802 sayılı Kanunun 102. maddesi gereğince en yüksek Devlet memurunun mali hakları esas alınmaktadır. Teklif Metninde de (15.965) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda ilave ödeme yapılacak kişiler arasında “…mali hakları veya ücret tavanı ilgili mevzuatı uyarınca en yüksek Devlet memurunun mali hakları ya da bu mali haklara göre belirlenmiş olan ücret veya ücret tavanları esas alınmak suretiyle tespit edilen kadro, pozisyon veya görevlerde bulunanlar” zikredilmektedir.”

“Bu doğrultuda hakim ve savcıların aylıkları da kanun gereğince en yüksek Devlet memurunun mali haklarına göre belirlendiğinden, 8/7/2023 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen 2-1264 Esas Numaralı Kanun Teklifi kapsamında memurlara verilmesi öngörülen seyyanen zamdan hakim ve savcılar da yararlanacaklardır.” ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Tunç’un o paylaşımı…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Öğretmenler Odası Buluşmaları başladı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.