a

Memura kira yardımı istendi

Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz iktidara çağrıda bulundu. 

Büyükşehirlerde yaşayan memurlar artan kira fiyatları nedeniyle geçim sıkıntısını büyük bir şekilde hissetmeye başladı. Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz  memura kira yardımı için iktidara çağrıda bulundu.

Büyükşehirde kiralar memur maaşını geçti

Büyükşehirlerde kiraların başlangıç fiyatları adeta memur maaşını solladı! Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz geçmişte yapıldığı gibi memurlara yapılan lojman yardımının tekrar hayata geçirilmesi için çağrıda bulundu.

Milli Gazete’den Ali Ekber’in yaptığı habere göre; Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz özellikle son dönemlerde artan kira fiyatları üzerine memurların geçinmekte zorlandığını, bu alana ilişkin yeni düzenlemelerin şart olduğunu ifade etti.

Ayrıca kira sorununun sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşanmadığını, bütün büyük illerde ve 81 vilayette yaşandığını söyleyerek; “Şu anda memur maaşları birçok şehirde kira ücretlerinin altında kaldı. Birçok şehirde kira ile eşitlendi. Birçok yerde de artık kira fiyatları memur ücretlerine yakın hale geldi. Bir an önce bu girdaptan memurların kurtulabilmesi için; sadece 3 büyük şehri ya da büyükşehirleri değil, 81 ili düşünerek bir kira yardımı yapılması lazım” olduğunu söyledi.

Kaynak: Milli Gazete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur toplu sözleşme görüşmeleri ne zaman?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.