a

Memur-Sen en düşük memur maaş teklifi

Memur-Sen en düşük memur teklifini Twitter üzerinden paylaştı. Buna göre en düşük memur maaşı 23 bin TL'nin üzerinde olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim vaadi olarak en düşük memur maaşının 22 bin TL seviyesine çıkarılacağını söylemişti. Memurlar da bu seçim vaadinin gerçekleşeceği Temmuz 2023 maaşını dört gözle bekliyor. Memurlar için yetkili konfederasyon olan Memur-Sen Twitter üzerinden yeni teklifini paylaştı. İşte Memur-Sen en düşük memur maaş teklifine ilişkin detaylar.

Memur-Sen Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda

Meclisteki ilk düzenleme memura verilen söz olmalıdır başlığı ile 22.000 TL’lik en düşük memur maaşına ek olarak %6 toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı talep ettiği anlaşıldı.

3600 Ek Gösterge teklifte

Paylaşımdaki dikkat çeken bir diğer husus ise 1. dereceye yükselen memurlara 3600 Ek Gösterge verilmesidir.

Ayrıca kira yardımı

Memur-Sen’in yaptığı paylaşımda bulunan bir diğer başlık ise kira yardımıydı. Bu talebin önemi büyük. Çünkü özellikle büyükşehirlerde yaşayan memurlar 12-13 bin TL’lerde neredeyse 10  bin TL tutarında kira ile başa çıkmaya çalışıyor.

Toplu sözleşme görüşmeleri bu sene

2 senede bir yapılan toplu sözleşme görüşmeleri bu sene Ağustos ayında başlayacak.

Peki sizce en düşük memur maaşı ne kadar olmalıdır? Bu konuda bir yorumunuz var ise aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YKS’de görevli memurlara ödenecek ücretler açıklandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.