a

Memur maaş zam teklifi Meclise sunuldu

Enflasyon oranının Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmasından sonra memur maaş zam konusunda hareketli bir gün yaşandı. Gün içinde Memurların maaşı için yapılacak zam teklifi Meclise sunuldu. İşte konuya ilişkin detaylar…

Seyyanen 8 bin 77 TL

Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler açıklama yaptı. Güler açıklamasında; “Teklifimiz ile tüm kamu çalışanlarının aylık ve ücretlerinde enflasyon farkı dahil yapılması öngörülen artışa ilave olmak üzere seyyanen net 8 bin 77 TL’lik bir artış öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Memurlara yüzde 17,55 ve seyyanen zam

Memurlara yüzde 17,55 oranında enflasyon farkı zammı yapılacak, bunun üzerinde 8 bin 77 TL seyyanen zam verilecek.

En düşük memur maaşı

En düşük memur maaşının Temmuz 2023 tarihinde 22 bin 17 TL’ye çıkartıldığı belirtildi.

Zam teklifinin görüşme tarihi belli oldu

Teklif 7 Temmuz Cuma günü Komisyonda görüşülecek. Komisyonda kabul edilmesinin akabinde TBMM Genel Kurulunda görüşme yapılacak. Burada yapılan görüşmede verilecek olan önergeler neticesinde teklif üzerinde değişiklik yapılması mümkün olabilir.

TBMM Genel Kurulunda kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına gidecek. Sonra ise Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecektir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memurların alacağı enflasyon farkı netleşti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.