a

Adalet-Sen, Fox TV’de: Adalet çalışanları adalet istiyor!

Adalet Çalışanları Sendikası (Adalet Sen) Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Özkan Fox Haber'e konuştu! İşte detaylar...

Adalet Çalışanları Sendikası (Adalet Sen) Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Özkan Fox Haber’e konuştu! İşte dikkat çeken o açıklamalar…

Kamu işçisi Yazı İşleri Müdüründen fazla maaş alıyor

Adalet Çalışanları Sendikası (Adalet Sen) Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Özkan “Normal bir kamu işçisi Adalet Bakanlığında çalışan Yazı İşleri Müdüründen daha fazla maaş alır hale gelmiştir. Maaşlı adalet istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir tarafından temizlik işçisi ne kadar alır diye sorulduğunda ise; “Şu anda 22 bin TL’nin üzerinde maaş alıyor arkadaşlarımız, tediyeleri var, ikramiyeleri var. Biz işçi ile memur arasında bir kıyas yapma taraftarı da değiliz. Gelinen noktada sorumluluğu işçi arkadaşlarımıza göre daha fazla olan zabıt katibi ve müdür arkadaşlarımızın bu konuda haklı talepleri var haliyle.” ifadelerini kullandı.

En düşük memur maaşının 22 bin TL olması anlamını yitirmiştir

Gökhan Özkan açıklamasının devamında; En düşük memur maaşının 22 bin TL olması anlamını yitirmiştir. O anki dolar kuru ile şu anki dolar kuru arasında 7 TL’lik fark oluşmuştur. Bizim sendika olarak talebimiz en düşük memur maaşının asgari ücretin en az 2,5 katı olması yönündedir.

Adalet Bakanlığında yeni başlayan zabıt katibi 12 bin 400 TL alıyor

Gökhan Özkan; Adalet Bakanlığında yeni başlayan zabıt katibi 12 bin 400 TL’ye yakın maaş alıyor. 11 bin 750 TL’den başlayan mübaşirlerimiz var. En fazla alan Yazı İşleri Müdürü şu anda 21 bin TL civarında maaş alıyor.

Kesinlikle herkesin maaşının 22 bin TL’ye eşitlendiği bir sistemi savunmuyoruz. Biz kadrolar ve dereceler anlamında kademeli artışı savunuyoruz. Herkesin insanca yaşayabileceği çocuğuna ikinci bir ayakkabıyı alabileceği, kirasını rahatlıkla ödeyebileceği, rahatlıkla ısınabileceği, elektriğini, faturalarını, telefonunu rahatlıkla ödeyebileceği standart bir yaşam istiyoruz. ifadeleri ile bitirdi.

Fox TV spikeri haberin sonunda önemli bir vurgu yaptı!

Fox TV Spikeri; “Şunu açıklama getirmek isterim; gelir adaletsizliği haberlerini aktardığımızda tepki veren izleyicilerimiz oluyor. Biz bu haberde kamu işçisinin maaşlarını yüksek olduğunu eleştirmiyoruz aksine o da düşük yoksulluk sınırının altında ancak eğitim ve sorumluluğu daha yüksek olan memurların daha da az alması adalete sığımıyor.” açıklamalarını yaptı.

İşte Adalet çalışanları adalet istiyor! başlıklı haber videosu:

Kaynak: Fox TV

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Twitter’da Gündem: Öğretmene 34 Bin TL

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.