a

Memurların aldığı banka promosyonları güncellenecek mi?

Memurlar, emeklilerde olduğu gibi maaşını yatıran bankadan promosyon ödemesi almaktadır. Promosyon görüşmeleri bakanlık ile bankalar arasında ihale ile gerçekleşip en yüksek teklifi veren bankanın yetkili olacağı şekilde gerçekleşmektedir. En düşük memur maaşının 22 bin TL seviyesine çıkarılacağı böylece en düşük memur maaşında yaklaşık %90’a varan bir zam söz konusu olduğu için; memurların aldığı banka promosyonları güncellenecek mi? Sorusu akıllara takıldı.

2022 yılında yapılan promosyon anlaşmaları ortalama 25 – 30 bin TL

2022 yılında yapılan anlaşmalara göre; Adalet Bakanlığında 25 bin TL, İçişleri Bakanlığında 27 bin TL, Sağlık Bakanlığında ise ortalama 25 bin TL banka promosyonu almıştı. Banka promosyonu anlaşmaya göre ortalama olarak 3 senelik yapılmış olup, bu anlaşmanın olduğu tarihte ortalama memur maaşı ise 8500 ile 10.000 TL arasındaydı.

Sendikalardan güncelleme talepleri gelmeye başladı

Memur sendikaları banka promosyonlarının güncellenmesi için taleplerini sunmaya başladı. En düşük memur maaşının 22 bin TL seviyesine çıkmasının ardından tüm sendikaların ve personellerin de bu konuda çalışmalar yapacaklarını düşünüyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memur maaşları belli oluyor!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.