a

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından başlıklar…

Kabine Toplantısı sonrası konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Türkiye’yi hedefleri ile buluşturma mücadelemiz hız kesmeden sürüyor. Yoğun bir mesai içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Suudi Arabistan, Katar ve BAE ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretler son derece başarılı ve verimli geçti. Savunma sanayi alanında tarihimizin en büyük savunma ve havacılık ihracatı sözleşmesine imza attık.  Türkiye’yi istihdamı ve üretimiyle büyütme hedefimizden en küçük bir geriye gidiş söz konusu değildir.  İstikrar, güven, sürdürülebilirlik ekseninde yolumuza devam edeceğiz.” “Milyarlarca, on milyarlarca dolarlık yatırım sözü alıyoruz. Bunların ağırlıklı kısmını varlık satışı değil, istihdama ve üretime dönük projeler oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Depremin istihdama etkisini en aza indirmek amacıyla başlatılan kısa çalışma ödeneğini 3 ay süreyle uzatıyoruz. Mücbir sebep düzenlemesini depremde en çok yıkıma uğrayan Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ile Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında konuşmaları aşağıda yer almaktadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) 4 bin lira seyyanen zam istedi

HIZLI YORUM YAP