a

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ülkemizde kaç göçmen yaşadığını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya A Haber’de Murat Akgün’ün sorularını cevapladı. Ülkemizde kaç göçmen yaşadığını, teröristlere yönelik yapılan operasyonlardan bahsedildi. İşte Bakan Yerlikaya’nın konuşmasında dikkat çeken başlıklar…

Kaç göçmen yaşadığını açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamasında “Ülkemizde bugün itibarıyla; 4.888.286 göçmen bulunuyor. Bu kimselerin kim olduklarını, nerede yaşadıklarını biliyoruz. Çünkü kayıt altındalar.” dedi.

Göçmen kaçakçısı organizatörlere nefes aldırmayacağız

Bakan Yerlikaya göçmen kaçakçısı organizatörlere nefes aldırmayacağız, 4 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında göçmen kaçakçısı organizatörlerine yönelik 2.027 operasyon gerçekleştirdik. Bu operasyonlar sonucunda: 1.124 şahıs gözaltına alındı, 245‘i tutuklandı. 160’ı hakkında adli kontrol kararı verildi. Düzelsin göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Terörizmle topyekün mücadele ediyoruz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “Sadece teröristlerle değil terörizmle de her alanda topyekûn mücadele ediyoruz. Hem kırsalda hem de şehir merkezlerinde yürütülen kesintisiz ve başarılı operasyonlarla terör örgütü çaresiz bırakıldı. Son 2 ayda (4 Haziran-26 Temmuz) terör örgütüne yönelik;

478 şehir operasyonu düzenledik. Bu operasyonlarda: 740 şahıs gözaltına alındı. Bunların 182’si tutuklandı. 88’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Aynı dönemde kırsal alanda düzenlenen 10’u büyük, 83’ü orta olmak üzere Toplam 24.107 operasyonda 119 terörist etkisiz hale getirildi.” ifadelerini kullandı.

Örgüt tarihin en zayıf döneminde ve inşallah tamamen yok edilecek. Kahraman güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. TERÖR SONA ERENE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medyadan yayınladığı göçmen sayısına ilişkin paylaşımı aşağıda yer almaktadır.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medyadan paylaştığı terör örgütüne yönelik paylaşımı aşağıda yer almaktadır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Et ve Süt Kurumu Polonya’dan sığır eti ithal edecek

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.