a

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) 4 bin lira seyyanen zam istedi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 2023 Temmuz ayı itibari ile verilen yüzde 25 oranındaki zammı yeterli bulmadığını belirterek ilave 4 bin lira seyyanen zam istedi.

4 bin lira zam talebi

TÜED, tüm emekli aylıklarına 4 bin ilave zam yapılmasını dile getirdi. Açıklamada “Taban aylıklar iyileştirilmeden ve aylık hesaplama sistemleri değiştirilmeden yüzdeli zamlarla emeklilerin refahını arttırmak mümkün değil.” ifadeleri kullanıldı.

Yüzde 25 zam yeterli değil

Emeklilere verilen yüzde 25’lik zam oranını emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Emekliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Gelir makası büyüdü

TÜED, Başkanlar Kurulu toplantısını 21 Temmuz’da 122 şube başkanının katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda devletin çalışanlara ve emeklilere bir bütün olarak bakması gerektiği ifade edildi.

Ayrıca, “Bu yıl emekli aylıklarına ilk 6 ayda yüzde 30, ikinci altı ayda yüzde 25 zam uygulanmış ve aylıklarda toplam yüzde 62,5 artış olmuştur. 2023 yılında asgari ücrete, kamu işçisi ve memur aylığına ortalama yüzde 110 artış yapılmıştır. Görüldüğü gibi çalışanlar ile emekliler arasındaki gelir makası büyüdü. TBMM’nin açılmasıyla birlikte ek zam talebimizin gündeme alınmasını ve emeklilerimizi rahatlatacak bir artışın yapılmasını istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Esenyurt’ta kadını döverek bayılttı, insanları tehdit etti!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.