a

AK Parti Grup Başkanvekilinden memur maaşı açıklaması

Ak Parti Grup Başkanvekili ve 28.Dönem Ankara Milletvekili Dr. Leyla Şahin Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu oldu.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve 28.Dönem Ankara Milletvekili Dr. Leyla Şahin Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu oldu. Şahin’in konuşmalarında öne çıkan başlıklardan birisi de kuşkusuz memur maaşı açıklaması oldu. İşte konuya ilişkin detaylar.

Mecliste çalışmalar 15-20 Temmuz’a kadar devam edecek

1 Temmuz’da Meclis yaz dönemine girerek kapanıyor. 1 Ekim’de açılıyor. Seçim öncesinde vatandaşlarımız ile yaptığımız saha çalışmalarında gündeme gelen konuların çözüme ulaştırılması ve yasalaşması için önergemiz ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren Meclisin çalışması kararını aldık. 15 Temmuz’a kadar açık görünüyoruz. Yine Meclis’in yapması gereken durumlar olur ise tarihte uzama olabilir.

En düşük memur maaşı 22 bin TL

En düşük memur maaşının seçim döneminde söylendiği gibi en az 22 bin TL olacağı noktasında kanuni düzenlemeyi çalışacağız ve onu getireceğiz.

Memur maaşlarının Ekim’e ertelendiğine dair yeni kampanya başlatıldı hemen. Hayır geciktirmeyeceğiz. Bunu en kısa sürede Meclise getireceğiz.

Bütün memurları kapsayacak bir çalışma olacak

Kaç memuru kapsayacak bir çalışma olduğunun sorulması üzerine Şahin; “Bütün memurlarımızın hepsini ilgilendirecek bir şey. Tabii ki herkesin sınıfına kademesine göre artışlar alacağı bir çalışma. Bütün memurlarımızı etkileyecek.” dedi ve en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını söyleyerek biz buna başladık dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memura kira yardımı istendi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.