a

İstanbul Valiliği sokak hayvanları için talimat verdi

İstanbul Valiliği sokak hayvanları için talimat verdi. İstanbul Valiliği, kaymakamlıklar, il, ilçe belediyeleri, ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yazı gönderdi. İşte konuya ilişkin detaylar…

İstanbul Valiliği sokak hayvanları için talimat

İstanbul Valiliği tarafından kaymakamlıklar, il, ilçe belediyeleri, ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yazı gönderildi. Gönderilen yazıda sokak hayvanlarının rehabilitasyon merkezlerine götürülerek, kısırlaştırılarak tedavilerinin edilmesi sonrasında sokak hayvanlarının alındığı yere bırakılması talimatını içermektedir.

Aynı yere bırakılacaklar;

Yapılan açıklamada; “Kanun, sokak hayvanlarının bulundukları yerlerden alınıp, toplanıp, rehabilitasyon merkezlerine götürülmesine, kısırlaştırılarak tedavi edilmesine, tedavi sonrası bir süre gözlemlenmesi ve sağlıklarına kavuştukları tespit edildikten sonra yeniden alındıkları yere bırakılmasını gerektirmektedir. İlgili yazı, ilgili birimlerin bu kanunun gereğince işletilmesi talebini içermektedir.” ifadeleri kullandı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de günlük tüketilen benzin ve motorin miktarı ne kadar?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.