a

HSK yaz kararnamesi ne zaman yayımlanacak?

Adli tatile yaklaştığımız bugünlerde yargı camiasının gözü kulağı HSK tarafından yayımlanacak olan yaz kararnamesinde. Peki HSK yaz kararnamesi ne zaman yayımlanacak? İşte konuya ilişkin detaylar…

2022 Yaz Kararnamesi Haziran’da

Geçtiğimiz sene HSK yaz kararnamesi 19 Haziran 2022 tarihinde yayımlanmıştı. Bu sene ise seçim sürecinin uzaması sebebiyle planlanan tarihlerde gecikme meydana gelmiş durumdadır.

Başvurular Nisan ayında yapılmıştı

HSK atanma talep ekranı talepte bulunacak olan Hakim ve Cumhuriyet savcılarının 7 Nisan 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar UYAP üzerinden gönderilmesi gerektiğini belirtmişti. İlanın yapıldığı 4 Nisan 2023  tarihinden önce gönderilen atanma talepleri ve UYAP dışı gönderilen talepler dikkate alınmayacağı, ayrıca 7 Nisan 2023 tarihinden sonra talep ekranının kapatılacağı da bildirilmişti.

Adli tatilden önce yayımlanacak!

HSK yaz kararnamesinin adli tatil başlangıç tarihi olan 20 Temmuz 2023 tarihinden önce yayımlanacağı biliniyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da konuya ilişkin çalışmaların yoğun olarak yapıldığı edinilen bilgiler arasında.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

THY CEO’su Bilal Ekşi rekor kırıldığını duyurdu!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.