a

Göç İdaresi Başkanlığı göçmen sayısını açıkladı

Göç İdaresi Başkanlığı göçmen sayısını açıkladı. Ülke genelinde göçmen sayısının 4.893.752 olduğu bildirildi. İşte detaylar…

Ülke genelinde 4.893.752 göçmen

Göç İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamasında; “Bugüne kadar, yabancı sayısının Türk vatandaşı nüfusuna oranla %20’yi aştığı 1.169 mahallemiz, yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni yabancı kaydına kapatılmıştır. İstanbul’da kapalı mahalle sayısı 54’tür. Ülkemiz genelinde göçmen sayısı 4.893.752’dir.” ifadelerini kullandı.

Düzenli yayınlanıyor

Ayrıca Göç İdaresi Başkanlığı “Yabancı sayıları, Göç İdaresi Başkanlığımıza ait goc.gov.tr adresinde her hafta düzenli olarak yayınlanmaktadır.”

“Ülkemizdeki yabancı sayılarına ilişkin özellikle sosyal medyada yer alan mesnetsiz yorumlar, yayınlanan rakamlar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır! Bir kez daha vurguluyoruz ki düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

İşte Göç İdaresi Başkanlığının o açıklaması aşağıdaki gibidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Doğalgaza yüzde 224 zam iddiası doğru mu?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.