a

Girdiğim tüm işleri e-Devlet üzerinden nasıl görebilirim?

E-devlet üzerinden daha önce çıkış yaptığım iş bilgilerine ya da tarihlerine ulaşabilir miyim? Ulaşabiliyorsam nasıl? İşte konuya ilişkin detaylar yazımızda.

E-devlet üzerinden adımıza ait hemen hemen her bilgiye ulaşabiliyoruz. Adli sicil kaydından, ikametgah belgesine, yeni bir işe girerken istenen nerede ise tüm belgelere e-devletten alabiliyoruz. Peki girdiğim tüm işleri e-Devlet üzerinden nasıl görebilirim? İşte konuya ilişkin detaylar.

Daha önce girdiğiniz tüm işleri görmek için

E-devlete giriş yaptıktan sonra; arama yerine 4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesi yazarak ilgili sorgulamaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfa üzerinde ilk işe giriş tarihinizi görebilir, daha önce çalışmış olduğunuz tüm işleri giriş – çıkış tarihleri ile beraber görebilirsiniz. İşe giriş çıkış bildirgesi https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-4a-ise-giris-cikis-bildirgesi linkinde yer almıştır.

Yeni girdiğiniz işleri görmek için

Yeni bir işe girdiğiniz zaman sigortamı yatırıyorlar mı acaba sorusu aklınızdan gelip geçer, sigorta bildirimleri e-devlet sitesine gecikmeli olarak yansıyor. Fakat yukarıda belirttiğimiz 4A İşe Giriş Çıkış Bildirgesi ile giriş yaptığınız işi e-devlet sistemi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-Devlet’te çalışıyor olarak görmüş olduğunuz işin de sigortanızı yatırmıyor olması pek ihtimal dahilinde değildir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Girdiğim tüm işleri e-Devlet üzerinden nasıl görebilirim?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.