a

E-Devlet üzerinden Aile hekimini nasıl değiştirebilirim?

Sağlık bakanlığı tarafından atanan aile hekimini şehir değişikliği, semt değişikliği ya da mevcut olan aile hekiminden memnun olmadığınız için değiştirmek isteyebilirsiniz. Peki E-Devlet üzerinden Aile hekimini nasıl değiştirebilirim?

Sağlık bakanlığı tarafından atanan aile hekimini şehir değişikliği, semt değişikliği ya da mevcut olan aile hekiminden memnun olmadığınız için değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde Aile hekimini nasıl değiştirebilirim? E-Devlet üzerinden Aile hekimini nasıl değiştirebilirim?  sorusunun cevapları yer almaktadır. İşte konuya ilişkin detaylar…

Aile hekimini nasıl değiştirebilirim?

Aile hekimini en kolay değiştirebileceğiniz yöntem e-devlet sitesi üzerinden olmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/saglik-aile-hekimi-degistirme linkine tıklayarak; T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız. Ardından link sizi eNabız sitesine yönlendirecektir.

İlgili siteye giriş yaptıktan sonra sizden kayıt oluşturmanız istenecektir, eNabız sistemine kayıt olmak sizin için birçok kolaylık sağlayacaktır. Hastane girişleriniz, aşı kayıtlarınız gibi tüm sağlık ile ilgili kayıt bilgileriniz ilgili sistem üzerinde yer alacaktır. Aynı zamanda sistem üzerinde aile hekimi değişikliği, organ bağışı gibi birçok işlem de kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra https://enabiz.gov.tr/AileHekimiSecim linki üzerinden istediğiniz sağlık ocağını ve aile hekimini seçebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cimer başvurusu nasıl yapılır? CİMER başvuru yolları

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.