a

Acil toplanma alanı sorgulaması nasıl yapılır?

Deprem sonrasında acil toplanma alanları ile ilgili bilginiz var mı? Adresinize en yakın acil toplanma alanlarını öğrenmek için detaylar yazımızda.

Ülkemiz deprem bölgesinde yer aldığı için deprem zaman zaman kendini bize hatırlatıyor. Peki deprem sonrasında acil toplanma alanları ile ilgili bilginiz var mı? Bu yazımız içerisinde acil toplanma alanı sorgulaması ile ilgili detayları paylaşıyor olacağız.

Acil toplanma alanı sorgulaması nasıl sorgulanır?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından paylaşılan bu bilgiye e-Devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. turkiye.gov.tr adresine T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra; ana sayfa üzerinde yer alana arama çubuğuna “AFAD” yazarak “Acil Toplanma Alanı Sorgulama” başlıklı yazıya giriniz.

Karşınıza çıkacak olan sayfa üzerinde il, ilçe, mahalle/köy, cadde/sokak bilgilerinizi girerek Sorgula butonuna tıklayın. Ardından seçtiğiniz adres haritada gösterilecek. Haritada kırmızı renk ile işaretlenmiş alanı seçerek adresinize en yakın 3 acil toplanma alanını görüntüleyebilirsiniz.

Depreme hazırlıklı olmakta fayda var

Uzmanların görüşleri bu konuda hemfikir; ülke olarak her an depreme hazırlıklı olmalıyız. Marmara bölgesinde 7 ve üzeri şiddetli bir deprem beklendiği sürekli yetkilerce söylenmektedir. Fakat bu konu hakkında net bir tarih verilemiyor. Bugün de olabilir, 10 yıl sonra da diye bir bilgi var. Yine de bizim depreme hazırlıklı olup; evimizde deprem çantamızı hazır bulundurmamız, acil toplanma alanını bilmemiz, deprem anında yapacağımız durumları bilmemiz hayati önem taşır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Girdiğim tüm işleri e-Devlet üzerinden nasıl görebilirim?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.