a

Cep telefonu harcı 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıktı!

Son yıllarda yurt dışından cep telefonu alıp, yurt içinde kullanmak için cep telefonu harcını ödemek oldukça popüler ve makul bir seçimdi. Ta ki bugüne kadar. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Cep telefonu harcı 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıktı! İşte detaylar…

20 bin TL oldu!

Yurt dışından cep telefonu getirip IMEI kaydı yaptırmanın bedeli 6 bin 91 TL’den, 20 bin TL’ye çıktı. Resmi Gazete 492 Sayılı Harçlar Kanununa Bağlı Bağlı Tarifelerde Yer Alan Maktu Harç Tutarlarının Yeniden Belirlenmesine Dair Karar başlığı ile yayımlandı.

Madde-1 2/7/1964 tarihli ve 492 sayılı Harçlar Kanununa bağlı, (9) sayılı tarifenin “II-Sürücü belgesi harçları” başlıklı bölümü hariç olmak üzere, tariflerde yer alan ve 2023 yılında uygulanan maktu harç tutarları (maktu ve nispi harçların asgari ve azami miktarlarını belirleyen hadler dahil) %50 oranında arttırılmış, anılan Kanuna bağlı (8) sayılı tarifenin “VIII-Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izni harcı” başlıklı bölümün (1) numaralı fıkrasında yer alan harç tutarı 20.000 TL olarak yeniden belirlenmiştir.

İşte o karara ilişkin görüntü aşağıdaki gibidir;

Cep telefonu harcı 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıktı! başlıklı yazımızı okudunuz. Konu ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Yorumlarda buluşalım!

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

7 Temmuz 2023 İstanbul baraj doluluk oranları ne kadar?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.