a

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Ankara’ya vardı!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 3 Temmuz günü başlattığı Adalet ve Değişim Yürüyüşünde Ankara’ya vardı. Başkan Özcan Anıtkabir’i ziyaret etti ve ardından CHP Genel Merkezine geçti.

CHP Genel Merkezi önünde konuştu

Başkan Tanju Özcan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Genel başkanlıktan istifa etmediğinden dolayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Tanju Özcan “Toplum senden ekonomik konularda çözüm önerileri duymak istiyordu, eğitim konusunda bir şeyler duymak istiyordu, milli savunma konusunda bir şeyler bekliyordu ama sen HDP’yi küstürürüm diye ‘terörle mücadele etmeye devam edeceğim’ bile diyemedin.” ifadelerini kullandı.

13 yıl boyunca şans verdik

Başkan Tanju Özcan 13 yıl boyunca Kılıçdaroğlu’nun başkan olduğunu ifade etti. “13 yıl boyunca şans verdik. Bu süre boyunca 11 genel, yerel seçim, referandum kaybetti, yeter artık yeter.” dedi.

Başkan Özcan ifadelerinde “Sen demokrat falan değilsin. Sen sadece kendi muhaliflerinden, partililerinden korkan, kullanım süresi bitmiş, artık koltuğu bırakması gereken bir genel başkansın” ifadelerini kullandı. Ayrıca Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun TİP’li milletvekillerini görmek için İstanbul’a gitmesi üzerine “iki buçuk aydır aklın neredeydi?” ifadelerini kullandı.

Aday olmayacağını açıkla!

Başkan Tanju Özcan ifadelerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gitmesi durumunda partinin bölünmeyeceğini hatta daha çok büyüyeceğini dile getirdi. 2024 yılındaki yerel seçimlerde İstanbul, Ankara, Antalya, Hatay gibi büyükşehir belediyelerinin de kaybedilebileceğini söyledi. “Bu kafayla o belediyeleri de kaybedersek Kemal Bey’in sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Kendisine tarihi çağrıda bulunuyorum. Diyorum ki aklını başına al bay Kemal. Hemen görevi bırakacağını açıkla. Kurultay tarihini, kurultayda aday olmayacağını açıkla. Parti programını güncelle. ‘Ekim sonunda ben gidiyorum’ de, bizleri de rahatlat.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TOGG, Patpat isimli tarım aracı ile çarpıştı!

HIZLI YORUM YAP