a

YouTube para kazanma gereksinimlerini değiştirdi!

YouTube içerik üreticilerine yönelik para kazanma gereksinimlerini değiştirdi! Artık YouTube üzerinden para kazanma kriterleri onlar için daha kolay. İşte konuya ilişkin detaylar…

YouTube para kazanma gereksinimlerini değiştirdi!

Aşağıda belirtilen kriterlerin sağlanması halinde programa başvurarak takipçi desteği gibi avantajlardan ve belirli YouTube Alışveriş özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

500 abone sahip olmak, son 90 gün içinde en az 3 adet herkese açık içerik yüklenmiş olmasının yanı sıra herkese açık içeriklerde son 12 ay içerisinde izlenme süresinin 3000 saati aşması veya herkese açık shorts videolarında son 90 gün içinde görüntülenme sayısının 3 milyonu aşması gerekmektedir.

Kriterler bazı ülkelerde kullanıma açıldı

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Güney Kore, Kanada ve Tayvan’daki içerik üreticiler yukarıda belirttiğimiz kriterler kapsamında YouTube iş ortaklığı programına katılarak para kazanabilecektir.

YouTube Premium ve reklamlardan elde edilen gelirlerin paylaşılması

Aşağıdaki kriterlerin sağlanması halinde YouTube premium ve reklamlardan elde edilen gelirlerin paylaşılması gibi diğer avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca yine aşağıdaki kriterler halıhazırda ülkemizde geçerli olan kriterler olmaktadır.

1000 aboneye sahip olmak, herkese açık içeriklerde son 12 aydaki geçerli izlemenin süresinin 4000 saati aşması veya herkese açık shorts videolarında son 90 gün içindeki görüntüleme sayısının 10 milyonu aşması.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YouTube para kazanma gereksinimlerini değiştirdi!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.