a

Yeni asgari ücret belli oldu!

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 3. Toplantısı sona erdi. Toplantıdan beklenen haber çıktı. 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren yeni asgari ücret belli oldu!

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 3. Toplantısı sona erdi. Toplantıdan beklenen haber çıktı. 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren yeni asgari ücret belli oldu!

Yeni Asgari Ücret 11 bin 402 TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan toplantının ardından açıklama yaptı. “Yeni asgari ücretin bayram öncesinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Asgari ücret tespit komisyonu çalışmalarımız işçi ve işveren tarafının uzlaşmasıyla tamamlanmıştır. Asgari Ücret brüt 13.414 TL, net asgari ücret tutarı 11.402 TL olarak belirlenmiştir. Yaptığımız bu artışla yüzde 34 gibi enflasyon oranının hayli üzerinde refah payı içeren oranla ara zammı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.” dedi.

Zam oranı yüzde 34 oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan sonra konuşan Türk-İş Başkanı Ergin Atalay “13 gündür taraflar yoğun bir çalışma yapıyor. Bugün son noktaya geldik Bakan bey rakamı açıkladı. Bugün geldiğimiz noktada yüzde 34 bir zam var. Dün gece de sayın Cumhurbaşkanımızla uzun bir görüşme yaptık. Katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah enflasyon belli bir noktaya gelir de alım gücümüz korunur. Pazardaki, marketteki fiyatların kontrol altına alınması temennimiz. Yoksa bu zamların anlamı kalmıyor.” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret belirlendikten sonra şimdi sırada memur ve emeklilerin maaşları bulunuyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Asgari Ücret Komisyonu 2. Toplantısı Sona Erdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.