a

Titanik’i görmeye gidenler arasında kimler vardı? Bulundular mı?

Titanik'in enkazını görmek için Ocean Gate firması Titan adlı denizaltı ve içindeki 5 milyarder ile keşfe gitti. 

Dünyanın en büyük gemisi olarak inşa edilen Titanik 14 Nisan 1912 yılında İngiltere’den ABD’ye giderken buz dağına çarpması sonrasında battı. Malumunuz Titanik filmini izlediğimiz için sanki oradaymışız gibi bu olayları zaten biliyoruz. 1912 yılındaki batan Titanik’in kalıntıları 73 sene sonra 1985 yılında bulunuyor. Titanik’in enkazını görmek için Ocean Gate firması Titan adlı denizaltı ve içindeki 5 milyarder ile keşfe gitti.

Bu gezinin bedeli 250 bin dolar

Ocean Gate isimli şirket Titanik’e düzenlediği keşif gezisinin bedeli kişi başına 250 bin dolardı.

Titanik’i görmeye gidenler arasında kimler vardı?

Ocean Gate isimli şirketin CEO’su Stockton Rush, Pakistanlı milyarder Şahzade Davud ve 19 yaşındaki oğlu Süleyman, Fransız kaşif Paul-Henri Nargeolet ve İngiliz milyarder Hamish Harding ile Kanada’daki limandan ayrıldı.

Titan gemisi oyun kumandası ile mi kontrol ediliyor?

Denizaltının “Logitech” marka oyun kumandası ile kontrol edildiği sosyal medyada paylaşılanlar arasında. Yaptığımız araştırmalar ve teyit.org sitesinin de doğrulaması üzerine bu iddianın doğru olduğu bildiriliyor.

96 saatlik oksijen

Titan isimli denizaltıda 96 saatlik oksijen olduğu biliniyor. 96 saatlik sürenin TR saatiyle 22 Haziran 2023 Perşembe günü öğlen saatlerinde dolacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hindistan’da aşırı sıcaklar can alıyor!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.