a

İngiliz adam bahçesinde Gympie-Gympie yetiştiriyor!

Dünyanın en tehlikeli bitkisi ve intihara sürükleyen bitki olarak nam salmış olan Gympie-Gympie bitkisini bahçesinde yetiştiren adam! Evet yanlış okumadınız. İngiliz adam bahçesinde Gympie-Gympie yetiştiriyor. İşte detaylar…

Gympie-Gympie nedir?

Gympie-Gympie 10 santimetre ile 1 metreye kadar değişen boyutlarda bulunan, yeşil yaprakları ile normal bir bitkiden farksız gibi duran bir çeşit ısırgan bitkisidir. Fakat normal bitki görüntüsünün kendisi dünyanın en tehlikeli bitki türü olarak biliniyor. Detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bahçesinde Gympie-Gympie yetiştiriyor!

İngiliz Daniel Emlyn Jone dünyanın en tehlikeli bitkisini kendi bahçesinde yetiştirmeye karar verdi. Daniel, Gympie-Gympie bitkisini “Zehir Bahçesi” ismini verdiği bahçesinde yetiştiriyor.

49 yaşındaki Daniel, benzersiz bitkiler yetiştirerek ilgiyi arttırmak istediğini belirtiyor. Daniel’in “Zehir Bahçesi” İskoçya sınırında bulunan Northumberland ilçesinde yer alıyor. Bahçesinde ise 100’e yakın zehirli, narkotik,  sarhoş edici gibi özelliklere sahip bitkiye ev sahipliği yapıyor.

Daniel Gympie-Gympie bitkisini yetiştirmek ile ilgili olarak; “Aptal ya da zırdeli gibi gözükmem istemem. Bitkileri çok güvenli şekilde yetiştiriyorum. Bazı botanik bahçelerinde bu bitkiler ilginç örnekler olarak bulunuyor.” Söylüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gympie-Gympie bitkisi nedir? Dikkat intihara sürüklüyor!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.