a

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten net rezervler açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medyadan duyurdu. Mehmet Şimşek açıklamasında net rezervler açıklaması yaptı. Net rezervlerin 14.2 milyar dolar iyileştirme gösterdiğini duyurdu. İşte Bakan Şimşek’in o açıklamaları…

Sosyal medyadan duyurdu!

Bakan Mehmet Şimşek: “Programımızın önemli bir hedefi de piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimini sağlamaktır. 26 Mayıs’ta 98.5 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervleri, 30 Haziran’da 108.6 milyar dolar seviyesine çıkmıştır. Aynı dönemde net rezervler ise 14.2 milyar dolar iyileşme göstermiştir. Son dönemde rezervlerde gözlenen bu hızlı artış cesaret vericidir.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Şimşek; “Merkez Bankası rezerv artışına katkı sağlayacak rasyonel politikaların yanı sıra ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. İyileşmenin devamı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Mehmet Şimşek’in o açıklamaları…

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Togg’a KDV zammı geldi!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.