a

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Kamu Kurumlarına Tasarruf Genelgesi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek imzası ile Kamu Kurumlarına Tasarruf Genelgesi gönderildi. İşte konuya ilişkin detaylar…

Tasarruf Genelgesi

Bakan Mehmet Şimşek G20 zirvesi öncesinde Hindistan’a gitmeden önce Cuma günü imzalamış olduğu tasarruf genelgesi tüm kamu kuruluşlarına gönderildi.

Deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm harcamaların yeniden gözden geçirilmesi gerektiği bildirildi.

Genelge kurallarına uymakla yükümlü

Harcamaları bütçe ile sınırlı kalacak kamu kurumları; temsil, tören, ağırlama, tanıtım ve personel giderleri, enerji ve su alımları, personel servisi hizmetlerine ilişkin giderler ve diğer hususlarda genelge kurallarına uymakla yükümlü.

Bakan Mehmet Şimşek’ten sonra

Seçim sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna getirilen Mehmet Şimşek, faiz artışlarına başlamış, rezerv satışlarını sınırlamış ve yeni vergileri hayata geçirmişti. Bakan Şimşek bu düzenlemelerin cari açığı kontrol altına almaya destek vereceğini belirtmişti.

Ayrıca Bakan Mehmet Şimşek, AA Ekonomi Finans Twitter sayfasının paylaşmış olduğu ” Bakan Şimşek’ten kamu kurumlarına “tasarruf” genelgesi” başlıklı yazıyı retweet yaparak “Kamu harcamalarını da rasyonelleştireceğiz…” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hazine ve Maliye Bakanlığı akaryakıttaki ÖTV artışı hakkında açıklama yaptı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.