a

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı!

Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. İşte detaylar…

Memur ve emekli maaş zammı

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “(Memur ve emekli maaşı zammı) 5 Temmuz’da 6 aylık enflasyon oranlarının belli olmasıyla, memur ve emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

319 bin deprem konutu

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bayram döneminde depremzede kardeşlerimizi ihmal etmedik. Ekim-Kasım ayından itibaren yapımı tamamlanan konutların teslimatına başlıyoruz. Amacımız ilk bir sene içerisinde 319 bin deprem konutunu teslim etmektir.” ifadelerini kullandı.

Kira artış sınırı

“(Konut kira artışlarına yüzde 25 sınırı) Temmuz ayında yenilenecek konut kira sözleşmeleri için de aynı sınır uygulanmaya devam edecektir.”

İsveç’te yaşanan Kur’an-ı Kerim yakma hadisesi

“Nasıl kiliseyi, havrayı veya bir başka inancın mabedini ateşe vermek özgürlük değilse Kur’an-ı Kerim’i yakma diye bir özgürlük de olamaz.”

Fransa’da yaşanan olaylar ile ilgili

“Fransa’da başlayan, kısa sürede diğer ülkelere yayılan olayların kökünde işte bu zihniyetin inşa ettiği sosyal mimari vardır.”

“(Fransa’daki olaylar) Bu olayların göçmenlere ve Müslümanlara yönelik yeni bir baskı, yıldırma, sindirme furyasına yol açmasından kaygı duyuyoruz.”

Endişe ile karşıladığımız son hadiselerin daha fazla kan akmadan, şiddet sarmalı daha fazla büyümeden bir an önce sona ermesini diliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı! başlıklı yazımızı okudunuz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bayram sonrasında Kabine toplanıyor!

HIZLI YORUM YAP