a

Bakan Şimşek: Emekli ve Memurları etkileyen önemli iyileştirmeler yaptık!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medyadan duyurdu! 2023 yılında Emekli ve Memurları etkileyen önemli iyileştirmeler yaptık! İşte konuya ilişkin detaylar…

Sosyal medyadan duyurdu!

Bakan Şimşek, “2023 yılında 15,9 milyon emeklimizi ve 4,9 milyon kamu çalışanımızı etkileyen önemli iyileştirmeler yaptık. Aylık ve ücretlerinde enflasyonun oldukça üzerinde artışlar yaparak refah seviyelerini yükselttik. 2022 yıl sonuna göre en düşük memur maaşını yüzde %141,8, en düşük emekli aylığını ise %114,3 oranında artırdık. ” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Önümüzdeki dönemde bütçe açığını kontrol altına alarak mali disiplini yeniden tesis etmek suretiyle kamu maliyesi göstergelerinde kalıcı bozulmalara geçit vermeyeceğiz. Bunun için gerekli tedbirleri alıyoruz. Para politikası ile maliye politikası arasındaki uyumu pekiştirerek Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadelesine destek vereceğiz. Cari açığı azaltacak adımları atarak ülkemizin risk primini de düşüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

İşte Mehmet Şimşek’in o paylaşımı aşağıdaki gibidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Mehmet Şimşek duyurdu: 319 bin konut teslim edilecek!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.