a
  • Kamusalalan.com
  • Gündem
  • T.C. Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda Ankara’yı temsilen encümen üyesi seçildi

T.C. Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda Ankara’yı temsilen encümen üyesi seçildi

İnşaat Yüksek Mühendisi olan ve akademik geçmişe sahip olan Özarslan, belediyecilik alanındaki tecrübeleri ve çalışma hayatındaki başarılı projeleri ile tanınan bir isim olarak ön plana çıkıyor.

Tüm belediyelere katkı sağlamak istiyoruz

Başkan Özarslan, seçimin ardından yaptığı açıklamada, “Bu göreve layık görülmekten büyük onur duyuyorum. Gerek akademik olarak gerekse yerel yönetimlerde edindiğim tecrübelerle gövdemizi taşın altına koyacağız. Yerel yönetimlerin daha etkin ve verimli çalışabilmesi için Türkiye Belediyeler Birliği önemli bir platform. Keçiören’de hayata geçireceğimiz projelerle elde ettiğimiz deneyimleri, ülke genelindeki diğer belediyelerle paylaşarak, yerel yönetimlerin güçlenmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Yerel yönetimde deneyimli isim

Kariyerinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Portaş A.Ş.’de yönetim kurulu başkanlığı yapan Özarslan, birçok yenilikçi projeyi hayata geçirirken, sosyal, kültürel ve altyapı alanlarında önemli projelerin altına imza attı. Başarılı çalışmaların ülke genelinde yaygınlaşması için mesai harcayacak olan Özarslan, Türkiye genelindeki belediyelerin ortak sorunlarına çözümler üretmek, yerel yönetimlerin kapasitelerini artırmak ve belediyeler arasındaki iş birliğini güçlendirmek için çalışacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Altay Başta Çiftçiler Olmak Üzere Tüm Konyalıları Su Tasarrufuna Davet Etti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.