a
  • Kamusalalan.com
  • Genel
  • Rektör Prof. Dr. Budak, final sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Budak, final sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi

Sınav dönemlerinde kapılarını 7 gün 24 saat açık tutarak hizmet veren Merkez Kütüphanede ders çalışan öğrencileri ziyaret eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya gelerek hem ikramda bulundu hem de başarılar diledi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Merkez Kütüphanemizde, bir rutin haline getirdiğimiz sınavlara hazırlanan öğrencilerimizle bir araya geldik. Gençlerimize sınavlarında başarılar diledik.  Öğrencilerimizle, eğitim hayatları boyunca gösterdikleri sabır, disiplin ve kararlılık sayesinde başarıya ulaşacakları konusunda verimli bir sohbet ettik. Öğrenci odaklılıkta ülkemizin ödüllü ilk ve tek üniversiteyiz. Tam akredite, öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesi olarak,  öğrencilerimizin başarılarını artırmak için her zaman yanlarında olmaya, motivasyonlarını artırmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile bir kez daha tüm öğrencilerime sınavlarında başarılar diliyorum” dedi.

“Herkes için erişilebilir bir kütüphane”

Ege Üniversitesinin, YÖK’ün üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla verdiği ‘Engelsiz Üniversite’ ödüllerinde önemli başarılara imza attığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Merkez Kütüphanesinin de bu kapsamda ödül alan birimlerden birisi olduğunu ifade etti. EÜ Ailesi olarak başta eğitim olmak üzere her alanda fırsat eşitliğini gözeten bir yönetim anlayışını benimsediklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Budak, “Herkes için eşit, erişilebilir bir üniversitesi konsepti oluşturduğumuzu ifade etmek isterim. Bu faaliyetlerimiz kapsamında engelli bireylerin bilgiye erişiminin önündeki engelleri kaldırarak tam dijital bir kampüs kütüphanesi oluşturduk. Kütüphaneyi kullanan engelli öğrencimiz kimseye ihtiyaç duymadan tüm olanaklarımızdan yaralanabiliyorlar. Kaynaklara rahatça erişebiliyorlar. Kaynakları kitapları sesli dinleyebiliyorlar. Bölgemiz ve ülkemiz başta olmak üzere 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda daha erişilebilir, engelsiz eşit bir yaşam için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Merkez Kütüphanede öğrencilerin hem mekânsal hem de kaynak çeşitliliği ihtiyaçlarına yönelik yenilikler gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalarına devam edeceklerini de dile getirdi. Ziyaretle moral bulan öğrenciler samimi bir sohbetin ardından Prof. Dr. Budak ile özçekim yaptılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İtfaiyenin Acil Durum Tatbikatları sürüyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.