a

Karabağlar Ailesi’nin yeni üyesi: Yonca

Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Uzundere Hayvan Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti. Sokağa terkedilmiş can dostlarıyla buluşan Başkan Kınay, onlarla vakit geçirerek bakım ve sağlıkları hakkında personelle görüştü.

Karabağlar’ın yeni minik üyesi
Personelle görüşmesinin ardından Başkan Kınay, sokağa terkedilen ve belediyenin veterinerlik ekipleri tarafından Uzundere Hayvan Sağlığı Merkezi’ne götürülerek bakımı yapılan köpeklerden birini Karabağlar Belediyesi adına sahiplendi. Minik köpeğe “Yonca” ismini verdiklerini belirten Başkan Kınay, can dostlarının satın alınmak yerine barınak ve sokaklardan sahiplenilmesine dikkat çekti. Sokaktaki can dostlarının sağlığı ve güvenliği için veterinerlik ekiplerinin tüm güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Kınay, bu çalışmaların daha da büyütülmesi için yeni projeler de gerçekleştirmek istediklerinin altını çizdi.  

Rehabilitasyon çalışmaları da sürüyor
Sokakta yaşayan patili dostların bakımları için çalışmalarının yanı sıra vatandaşlara zorluk yaşatan hayvanlar için de önlem aldıklarını vurgulayan Başkan Kınay, “Bu durumu iki yönüyle de ele alıyoruz. Bakıma ihtiyacı olan can dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılarken, zorluk yaşanan bölgelerimizdeki sokaktaki canlarımızın rehabilite çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.  

Yonca, Temizlik İşleri Şantiyesine emanet
Karabağlar Ailesi’nin yeni minik üyesinin Veteriner İşleri’ne yakınlığı ve açık alanı bulunması sebebiyle Temizlik İşleri Şantiyesinde bakılacağını belirten Başkan Kınay, Yonca’yı ve bakımlarını yürüttükleri tüm canları düzenli olarak ziyaret edeceğini ve dışarıda alanı bulunan müdürlüğe bunu yayarak daha fazla canın sahiplenilmesi sağlayacaklarının altını çizdi.

Başkan Kınay’dan vatandaşlara çağrı
Satın almak yerine sahiplenmenin önemini vurgulayan Başkan Kınay, barınaklarda yeni ailesini bekleyen sokak canlarının sahiplenilmesi için çağrıda bulundu. İmkanı olan vatandaşları barınaklara davet eden Başkan Kınay, Karabağlar’da yaşayan sokak canlarıyla birlikte kocaman bir aile olduklarını ifade etti.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BMS DESIGN CENTER Giulio Cappellini’yi İstanbul da ağırladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.