a

Burhaniye Belediyesi, Kreş Öğrencilerine Okul Olgunluğu Testi Uyguluyor

Düzenlenen uygulama, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in öncülüğünde, ilçede hizmet veren iki kreşte hayata geçirildi. Uygulanan test, Burhaniye Belediyesi’nde görev yapan Psikolojik Danışman Zerya Demir tarafından gerçekleştiriliyor.

Velilerin onayı alınarak yapılan testlerin sonucu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kreş öğretmenleri ve uzman danışmanlar tarafından değerlendirilerek velilerle paylaşılacak. Raporlanan sonuçlara göre gerekli önlemler alınarak, takviye eğitimler planlanacak.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, kelime anlama, cümleler, genel bilgi, eşleştirme, sayılar, kopya etme gibi 6 alt test ve toplam 100 maddeden oluşmaktadır. Bu testle çocukların sözcük dağarcığı, kelime bilgisi, işitsel ve görsel dikkat, yönerge takip, neden-sonuç ilişkisi kurma, mantık, sayı bilgisi, ince motor kas becerisi ve el-göz koordinasyonu değerlendirilecek.Bu uygulama, kreşlerden mezun olacak olanöğrencilerin ilkokula geçiş sürecini daha sağlıklı ve verimli hale getirmek için hazırlandı.

Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayten Tuna kreşleri ziyaret ederek, uygulamayı yerinde inceleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burhaniye Belediyesi, bu önemli uygulama ile çocukların eğitim hayatına sağlıklı bir başlangıç yapmalarını hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

EÜ İletişim Fakültesinden çocuk haklarına yönelik sosyal sorumluluk projesi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.